درحال بارگذاری صفحه ...

بهترین روش ارتباط با مجموعه ...

  • 09215270749
  • Contact@dskills.ir
معرفی برترین سیستم‌های آموزش عالی جهان در سال 2021

معرفی برترین سیستم‌های آموزش عالی جهان در سال 2021

تحصیلات برای همه بسیار مهم است، زیرا نه تنها شغل فرد را مشخص می‌کند، بلکه برای توسعه کشور نیز ضروری است. تحصیلات، فرصت‌های بی‌پایان برای زندگی در جهان و یادگیری بسیاری از چیزهای جدید را فراهم می‌کند. تحصیلات عالی در یک کالج یا دانشگاه نقش مهمی در زندگی افراد دارد. هر کشوری سیستم آموزشی خاص خود را دارد که حداقل تحصیلات متوسطه را به شهروندان خود ارائه می‌دهد.
تقسیم بندی بهترین کشورها برای آموزش در جهان به عوامل مختلفی از جمله تعداد بورسیه تحصیلی، رتبه‌بندی دانشگاه‌ها، دانشجویان بین‌المللی که در آن دانشگاه تحصیل می‌کنند، سطح تحصیلات و غیره بستگی دارد. سیستم آموزش در اکثر کشورها متفاوت است، اما کشورهایی مانند ایالات‌متحده آمریکا، انگلستان، کانادا و استرالیا در فهرست بهترین کشورهای دنیادر حوزه آموزش در جهان قرار دارند، با این حال کشورهای آسیایی مانند چین، کره و ژاپن نیز در این بررسی پیشتاز هستند.
یک کشور ممکن است زیرساخت‌های بسیار خوبی داشته باشد، در حالی که کشور دیگر ممکن است برنامه‌های تحصیلی جدید، منحصربه‌فرد و مفید برای دانشجویان ارائه دهد. دانشگاه‌های مختلف را می‌توان بر اساس پارامترهایی مانند کیفیت زندگی، رابطه استاد با دانشجو، در دسترس بودن منابع عمومی برای تحصیل، فرصت‌های شغلی و غیره تفکیک کرد.
ایالات‌متحده به ارائه بهترین کیفیت آموزش در جهان معروف است که توسط دانشکده‌های مشهور و شناخته‌شده جهانی ارائه می‌شود. هر ساله این کشور، میزبان دانشجویان بین‌المللی زیادی است (سالانه بیش از 40 میلیون دانشجوی بین‌المللی برای ادامه تحصیل به ایالات‌متحده سفر می‌کنند). این کشور بیش از هر کشور دیگر به دارا بودن بیشترین برندگان جایزه نوبل افتخار می‌کند.
انگلستان، دومین کشور برتر جهان برای ارائه بهترین آموزش است و هر ساله میزبان حدود نیم میلیون دانشجوی بین‌المللی است که در دوره‌های مختلف ثبت‌نام می‌کنند. این کشور به دلیل ارائه آموزش در دوره‌های هنر، ادبیات و طراحی بسیار مشهور است. از محبوب‌ترین مکان‌ها برای تحصیلات عالی در انگلستان گلاسگو، منچستر، لیورپول، لندن، بیرمنگام و ادینبورگ هستند.
سیستم آموزشی در کانادا به دلیل فرهنگ متنوع، شهریه و هزینه زندگی پایین، شناخته شده است. رتبه بندی کیو اس(QS) و رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه‌های کانادا را در زمره برترین موسسات آموزشی در جهان قرار داده است.
کشور آلمان نیز بیشترین مقصد تحصیل افراد غیر انگلیسی زبان است. برتری آلمان در صنعت خودروسازی و بورسیه تحصیلی از مهمترین موارد برای قرارگرفتن این کشور در بهترین سیستم آموزشی جهان است. سالانه بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌های آلمان هزاران دانشجو پذیرش می‌کنند که 20 درصد آنان هندی هستند. آلبرت انیشتین و والتر بنیامین، برندگان بزرگ جایزه نوبل از آلمان بودند. بهترین چیزی که بسیاری از دانشجویان را به سمت آلمان سوق می‌دهد، هزینه‌های زندگی بسیار مقرون‌به‌صرفه و عدم دریافت هزینه برای تحصیل است.
استرالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است و بسیاری از دانشجویان جوان آن را دوست دارند. این کشور نه تنها یک مقصد گردشگری بلکه بهترین کشور جهان در آموزش است. استرالیا به دلیل تحصیلات با کیفیت بالا و فرصت‌های شغلی بسیار خوبی که ارائه می‌دهد، مشهور است.
دانمارک کشوری با 99  درصد میزان سواد است و در زمره بهترین سیستم‌های آموزشی جهان قرار می‌گیرد و تحصیلات از ابتدایی تا عالی در این کشور رایگان است. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد سیستم آموزشی در دانمارک این است که دولت این کشور اطمینان می‌دهد دانش‌آموزان تا 16 سال به‌طور اجباری تحت آموزش قرار گیرند. 
سیستم آموزشی کشور فنلاند تاکید زیادی بر ارائه آموزش رایگان به دانشجویان از دوره ابتدایی تا آموزش عالی دارد و همیشه جای تغییرات جدید و بهتر را حفظ می‌کند.
کره جنوبی نیز مکانی عالی برای گردشگری یا زندگی و همچنین انتخابی ایده‌آل برای آموزش عالی است. هزینه‌های تحصیل، حمل‌ونقل و اقامت در این کشور بسیار پایین است.
چین نیز از محبوب‌ترین کشورها در این زمینه است، زیرا ساختار و هزینه زندگی پایین وبسیار مقرون‌به‌صرفه است.
کشور ژاپن هم مکان مناسب دیگری برای ادامه تحصیلات عالی است.

 

منبع

ایسنا

  • #برترین_سیستم_آموزشی_جهان_در_سال_2021
  • #برترین_سیستم_آموزشی
  • #سیستم_های_آموزشی
  • #بهترین_سیستم_های_آموزشی_جهان_در_سال_2021
  • #برترین_سیستم_آموزشی_جهان_در_سال_2021
وبلاگ های ذخیره شده
برترین وبلاگ های 30 روز گذشته

ثبت دوره در دی اسکیلز

طرح نما یا لورم اپیسوم متن ساختگی نامفهوم از صنعت چاپ است که توسط طراحان گرافیک که برای استفاده در جا های خالی صفحات استفاده می شود

ثبت دوره جدید
برگزار کنندگان دوره

مشتریان ما